Wizyty przedstawicieli Zjednoczenia Kurkowy Bractw Strzeleckich RP w Warszawie w dniu 11.11.2023 roku

Informacja zamieszczona na prośbę Prezesa ZKBS RP Lecha Magnuszewskiego.

Wizyta u Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Sukcesem zakończyły się starania Zarządu Zjednoczenia KBS RP o zgodę na coroczny udział Braci i Sióstr z Naszego Zjednoczenia w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. W odpowiedzi na nasze pismo do Kancelarii Prezydenta RP, Pan Prezydent Andrzej Duda zaprosił delegację Zarządu ZKBS RP na Uroczystą Odprawę Wart oraz na spotkanie w Pałacu Prezydenckim w dniu 11 listopada 2023 r.

Jest to ogromny sukces i wyróżnienie, że po wielu latach propagowania tradycji patriotycznych przy okazji tego największego święta Polaków, w tym także pamięci o braciach kurkowych poległych za Ojczyznę, Nasze Zjednoczenie zostało zauważone i zaproszone do wspólnego świętowania.

W uroczystej Odprawie Wart dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości - udział wzięli bracia kurkowi - członkowie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP - prezes Lech Magnuszewski, Wiceprezes Michał Wieremiejczyk , Strzelmistrz Krzysztof Tyda, Skarbnik Arek Muller, Sekretarz January Bątkiewicz, a także Prezes O. Krakowskiego Jan Dziura Bartkiewicz z Braćmi Januszem Wójcikiem i Markiem Zuskim z Krakowa.

Poczet sztandarowy ze sztandarem Naszego Zjednoczenia oraz delegacje do złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza wystawiło Kurkowe Bractwo w Warszawie. W skład delegacji wchodzili Bracia: Michał Wieremiejczyk, Leszek Zalewski, Robert Karpiński, Marcin Gajownik, Mirosław Szyber i Paweł Wieremiejczyk.

W Mszy Św. Za Ojczyznę, która została odprawiona o godz. 10.00 z udziałem Pana Prezydenta w Świątyni Opatrzności Bożej, Nasze Zjednoczenie reprezentowali Bracia i Siostry z Okręgu Centralnego – Szczepan Wereszko z Podlasko – Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, Andrzej Kilańczyk z małżonką z Sieradzkiego Bractwa Kurkowego oraz Dominika Sebastianiuk i Wojciech Wawryniuk z Kresowego Bractwa Kurkowego w Terespolu.

Po południu, w Pałacu Prezydenckim delegacja Naszego Zjednoczenia spotkała się z Parą Prezydencką. Pan Prezydent Andrzej Duda z małżonką od wielu lat utrzymują przyjacielskie kontakty z braćmi kurkowymi z Krakowa. Spotkanie było więc okazją do miłych wspomnień i pamiątkowego zdjęcia.

Szanowne Siostry i Bracia Kurkowi !

Braliśmy udział w uroczystościach w Warszawie, w tym największym święcie naszej Ojczyzny – Narodowym Święcie Niepodległości, jako Wasi przedstawiciele.

NIECH ŻYJE POLSKA,
NIECH ŻYJE ZJEDNOCZENIE KURKOWYCH BRACTW STRZELECKICH RP !!!

Sekretarz Zjednoczenia
January Bątkiewicz
Prezes Zjednoczenia
Lech Magnuszewski

-----
źródło: ZKBS RP
info: 2023.11.11

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz