BYTOM - Strzeleckie Zawody Kanclerskie

Dnia 21 października 2023 roku na strzelnicy sportowej w Dzierżnie Kanclerz Bractwa Brat Mirosław Strachota-Gorzycki zorganizował cykliczne zawody strzeleckie “Kanclerskie”. Zawody rozgrywano z karabinku sportowego kal. 5,6mm na dystansie 50 metrów, postawa stojąca. Każdy z zawodników oddawał po 10 strzałów, z czego pięć najlepszych przestrzelin w tarczy było branych pod uwagę.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Brat Andrzej Suchanek z wynikiem 36 pkt. Do finałowej serii zakwalifikowało się 10 zawodników, z czego ze względu na nieobecność jednego z nich oraz uczestnictwo w zawodach Kanclerza, do finałowej dziesiątki dołączyli zawodnicy z miejsc 11 i 12.

W finale oddawano po jednym strzale do rzeźbionej tarczy drewnianej. Motywem tarczy była 80 rocznica Bitwy pod Lenino, o czym nie wszyscy pamiętają ze względu na polityczne zaszłości - nasz Kanclerz pamiętał.

Najlepszą przestrzeliną w finałowej serii mogła pochwalić się Renata Gorczyca, do której najbliżej miał Brat Paweł Galwas Oni jako jedyni trafili w wyznaczony okrąg na tarczy, pozostali notowali przestrzeliny poza okręgiem.

Zwyciężczyni gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział.

wyniki zawodów ►

-----
źródło: BKGB
info: 2023.10.21

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz