Strzelanie Królewskie Okręgu Śląskiego

wydarzenia brackie ad 2021 │►│

W dniu 02 października 2021 r. Bractwo Strzeleckie w Głogówku wraz z Królem Okręgu Śląskiego ZKBS R.P Romanem Baranem oraz Młodzieżowym Królem Okręgu Michałem Karelem zaprosili przedstawicieli wszystkich bractw na tradycyjne Strzelanie Królewskie Okręgu, będące jednocześnie strzelaniem Zamknięcia Sezonu 2021 r.

W trakcie zawodów miało odbyć się sześć strzelań, jednakże ze względu na brak pretendentów do tytułu Młodzieżowego Króla Okręgu Śląskiego (stawił się tylko jeden) postanowiono, że strzelanie się nie odbędzie. Decyzją Zarządu Okręgu Śląskiego kadencja Młodzieżowej Rady Królewskiej została przedłużona do następnego strzelania królewskiego.

W pierwszej konkurencji zawodów do rywalizacji o tytuł Króla Okręgu Śląskiego przystąpiło 27 pretendentów. Po eliminacjach 10 zawodników oddawało po jednym strzale z karabinu czarnoprochowego do ozdobnej tarczy królewskiej. Królem Okręgu Śląskiego na 2021 r. został Brat Gerard Cebula (Bractwo Strzeleckie w Głogówku), Prawym Marszałkiem Artur Żurakowski (Bractwo Strzeleckie w Głogówku). Lewym Marszałkiem został Jerzy Lech (Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego).

W strzelaniu o tytuł Króla Królów Okręgu Śląskiego wszyscy zawodnicy oddawali po jednym strzale z karabinu czarnoprochowego do tarczy ustawionej na dystansie 50 m. Najlepiej wyćwiczone oko w tym dniu miał Brat Gerard Cebula (Bractwo Strzeleckie w Głogówku), który zdobył piękny drewniany puchar - trofeum Króla Królów oraz tarczę.

Pucharem I marszałka zadowolił się Jacek Wicher (KBS Tarnowskie Góry). Drugim marszałkiem został Paweł Galwas (B.K Grodu Bytomskiego).

W kolejnej konkurencji Strzelaniu Charytatywnym zawodnicy strzelali do papierowych tarcz autorstwa Strzelmistrza Piotra Kurka. Strzelanie na dystansie 50 m było wielką loterią ze względu na kształt i kolor tarczy oraz rażące światło słoneczne padające na tarcze. Wszystkie przeciwności losu nie przeszkodziły jednak Bratu Gerardowi Cebuli w zdobyciu I miejsca i zgarnięciu następnej tarczy do swojej kolekcji. Drugie Miejsce zajął Brat Jan Kubowicz (SBK Jelcz-Laskowice). Na ostatnim stopniu podium zameldował się Wojciech Rajchel (BK Miasta Rybnika ).

W strzelaniu do Tarczy Zamknięcia Sezonu 2021 r. głogóweccy strzelcy okazali się bardzo gościnni. W finale strzelcy oddawali po jednym strzale z pistoletu centralnego zapłonu. Całe podium zajęli bracia kurkowi z Bractwa Kurkowego Miasta Rybnika. Tarczę wystrzelał Marek Twardawa , następne miejsca zajęli Wojciech Rajchel i Piotr Kurek.

Ostatnią konkurencją Strzelania Królewskiego było Strzelanie do Kura. Statuetka kura powędrowała do Romana Barana (Bractwo Strzeleckie w Głogówku), drugie miejsce przypadło Leszkowi Waligóra (KBS Tarnowskie Góry), trzecie Elwirze Bamburowicz (Bractwo Strzeleckie w Głogówku).

Bractwo Strzeleckie w Głogówku zaprasza za rok na następne tradycyjne Strzelanie Królewskie. Postaramy się poprawić.

-----
źródło: OŚ ZKBS RP
info: 2021.10.02

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz