Zawody Strzeleckie "Tarnogórskie Gwarki" AD 2021

wydarzenia brackie ad 2021 │►│

W sobotę 11 września 2021 w Kompleksie strzeleckim w Tarnowskich Górach, z okazji Tarnogórskich Gwarków jak co roku zorganizowany został Turniej Strzelecki połączony z intronizacją nowej Rady Królewskiej.

Celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego wśród Braci Kurkowych , integracja Brackiego środowiska strzeleckiego oraz kontynuacja tradycji strzelań okolicznościowych. Na zawodach były Bractwa Kurkowe z całego Śląska m.in. Bytomia, Głogówka, Nysy, Raciborza, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Rybnika i Toszka.

Podczas zawodów odbyły się strzelania m.in. strzelanie o „Srebrnego Gwarka”, strzelanie o „Nagrodę Hetmana”, strzelanie do Tarczy Charytatywnej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach oraz najbardziej widowiskowe Strzelanie do Kura z drewna.

Na tych zawodach nie mogło zabraknąć Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego reprezentowane przez Teresę Galwas, Roma Rams, Monikę Waligórę-Wylężek, Pawła Galwasa, Mirosława Strachotę - Gorzyckiego oraz hetmana Jana Świgosta.

Brat Mirosław Strachota - Gorzycki okazał się najlepszy i zdobył „ Srebrnego Gwarka”. Konkurencja polegała na strzelaniu z postawy stojącej, z wolnej ręki, na odległość 50m.

Do finału przeszło 10 najlepszych zawodników, którzy oddali jedne strzał do tarczy. Wygrywa zawsze zawodnik, którego strzał jest najbliżej. Nie zawiodły siostry kurkowe, którym udało się dostać do finału.

-----
źródło: OŚ ZKBS RP
info: 2021.09.11

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz