ŻORY - 30-lecie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żorach

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego dnia 28 maja 2023 roku odbyły się uroczyste obchody 30-lecia reaktywacji naszego Bractwa.

Zaczęliśmy od śniadania w siedzibie Bractwa, skąd wraz z przybyłymi delegatami zaprzyjaźnionych Bractw, wyruszyliśmy w przemarsz po ulicach miasta. Celem parady, którą uświetniły swoim pokazem żorskie mażoretki była uroczysta msza święta w intencji Bractwa. Podczas przemarszu towarzyszyły nam wystrzały z hakownic, a na Żorskim rynku przywitała nas salwa z brackiej armaty.

Po mszy świętej, uroczystym orszakiem udaliśmy się pod Muzeum Miejskie, gdzie zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Dalsza część obchodów odbywała się w leśnej, kulowej strzelnicy Dębina. Po przywitaniu delegatów Bractw i przybyłych gości, odbyła się koronacja nowej rady królewskiej. Skład rady wyłoniono po turnieju Królewskim,. 20.06.23. Królem A.D. 2023 został brat Kamil Lubowiecki, a jego marszałkami: prawym Krzysztof Kretek, lewym zaś Jakub Najberg.

Po koronacji odznaczono medalami zasłużonych Żorskich braci, oraz przybyłych delegatów.

Szczególne wyróżnienie otrzymali Leszek Kowalczyk i Hrabia Albert Mycielski. Zostali odznaczeni za zasługi przez Wielkiego Mistrza Zakonu – Wielkiego Przeora Polski Krzysztofa Kurzeje z Zakonu Rycerskiego Templariuszy.

Po części oficjalnej, salwą armatnią otworzono zawody strzeleckie. Strzelano do tarczy 30-lecia reaktywacji KBS Żory oraz Kura. W tarczy jubileuszowej na miejscu 1 uplasował się nasz nowy Król, Kamil Lubowiecki, na 2 miejscu Wojciech Raichel z BKM Rybnik, a 3 miejsce zajął Andrzej Nikiel z KBS Pszczyna. W konkurencji strzelania do kura, najlepszy okazał się Wojciech Wołoszczak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Z tego miejsca, raz jeszcze chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym gościom i sympatykom, za okazaną życzliwość, przyjaźń i wieloletnią współpracę.

-----
źródło: KBS w Żorach
info: 2023.05.28

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz