GŁOGÓWEK - Strzelanie Królewskie Okręgu Śląskiego ZKBS RP

W sobotę 1-go października odbyło się na naszej strzelnicy Strzelanie Królewskie Okręgu Śląskiego ZKBS RP. Uroczystość otworzył i gości przywitał burmistrz Głogówka dr Piotr Bujak.

Rywalizowaliśmy w sześciu konkurencjach. Ze względu na wyjątkowo dużą frekwencję udało się rozegrać pięć z nich. W walce o tytuł Króla Okręgu Śląskiego, zeszłoroczny król Gerard Cebula z B.S w Głogówku, nie zostawił rywalom złudzeń i pewnie obronił swój tytuł. Przedłużył swoją kadencję o rok z nowymi rycerzami u boku. Pierwszym rycerzem został Michał Karel z B.S. w Głogówku. Drugim rycerzem został Adam Flak reprezentujący K.B.S w Pszczynie.

W rywalizacji o tytuł Króla Królów Okręgu Śląskiego ZKBS RP ustępujący król Gerard Cebula musiał tym razem uznać wyższość swoich rywali. Nowym Królem Królów został Krzysztof Koszowski z K.B.S w Tarnowskich Górach. Pierwszym marszałkiem Michał Karel z B.S w Głogówku. Drugim marszałkiem Aleksander Mitek z S.B.K Jelcz Laskowice.

Udało się rozegrać strzelanie o tytuł Młodzieżowego Króla Okręgu Śląskiego ZKBS RP. Piękną ósemką popisał się Michał Piech z S.B.K w Pszczynie i został najmłodszym Królem OŚ. Pierwszym marszałkiem został Grzegorz Bernatowicz z KBS Żory , a podium zamknął Antoni Bamburowicz z BS w Głogówku.

Tarczę zakończenia sezonu ufundowaną przez Zarząd Okręgu Śląskiego wywalczył Jerzy Miś z BK Miasta Rybnika. Drugie miejsce padło łupem Wojtka Rajchel też z Rybnika, a trzecie przypadło Jarosławowi Czachorowi z SBK Jelcz Laskowice.

Rybniczanie byli bardzo mocni w konkurencjach pistoletowych bo w strzelaniu charytatywnym „DLA UKRAINY” pierwsze miejsce przypadło Ewie Rajchel z BK Miasta Rybnika. Drugie miejsce wywalczył Aleksander Trotz z zaprzyjaźnionego z Głogówkiem Schuezen Gilde Burg w Niemczech. Trzeci był dzielnie walczący Kasper Lubowiecki z KBS Żory.

Warto zaznaczyć że w tej trudnej konkurencji pistoletowej najdzielniejszym zawodnikiem był Michał Piech. Najmłodszy uczestnik tych zawodów i świeżo upieczony Młodzieżowy Król, doszedł do połowy finału australijskiego. Ze względu na dużą liczbę startujących zawodników i poślizg czasowy zostało odwołane Strzelanie do Kura. I właśnie Michał został nagrodzony za swą dzielną postawę tą ozdobną statuetką Kura.

Zawody kończyliśmy późnym wieczorem. Z kronikarskiego obowiązku powiem że barek został wyczyszczony do cna, świniak obrany do ostatniej kosteczki, nikt nie poległ i wszyscy w zdrowiu rozjechali się do domów.

Hetman Bractwa Strzeleckiego w Głogówku Janusz Szkodziński zaprasza za rok, który będzie rokiem jubileuszu 25-lecia naszego bractwa.

-----
źródło: KB w Głogówku
info: 2022.10.01

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz