TARNOWSKIE GÓRY - Poświęcenie Sztandaru Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Sztandar dla Kurkowe Bractwo Strzeleckie Tarnowskie Góry. W miniony weekend odbyło się uroczyste nadanie sztandaru dla bractwa. Kurkowie obchodząc obchody 25-lecia swojej reaktywacji, która nastąpiła w listopadzie 1997 roku uczcili ten jubileusz przyjęciem sztandaru. Nadmienić należy, że tradycje bractwa sięgają 1780 roku.

Ceremonia nadania sztandaru rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach, gdzie uroczystą mszę uświetnił występ Chóru Mieszanego Allegro z Tarnowskich Gór.

W trakcie celebracji ks. dziekana Stanisław Knura i ks. proboszcz Piotr Kalka poświęcili sztandar, a następnie rodzice chrzestni sztandaru – starosta Krystyna Kosmala i burmistrz Arkadiusz Czech przekazali sztandar na ręce Andrzeja Janickiego prezesa honorowego bractwa, który złożył go na ręce pocztu.

W kolejnej świeckiej już części, odbyło się symboliczne wbijanie pamiątkowych gwoździ i oficjalne gratulacje oraz podziękowania.

Wydarzenie to odbyło się w ramach Turnieju Królewskiego i Zamknięcia Sezonu Strzeleckiego Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

-----
źródło: KBS Tarnowskie Góry
info: 2023.10.14

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz