BYTOM - Intronizacja Królewsko-Marszałkowska ad 2023

8. czerwca 2023 roku na leśnej strzelnicy sportowej w Dzierżnie Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego zorganizowało najważniejszą w danym roku kalendarzowym imprezę bracką jaką jest Intronizacja Królewsko-Marszałkowska.

Przejmując regalia władzy królewskiej z rąk panującego Króla (królowej) Kurkowego Moniki Waligóry-Wylężek nowo obwołanym Królem Kurkowym AD 2023/24 Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego został Brat Mirosław Strachota-Gorzycki. On to powołał do swojej Rady Marszałków Siostrę Teresę Galwas i Brata Sebastiana Orlickiego. Oniż to będą przez następne dwanaście kolejnych miesięcy dzielić i rządzić w naszym Bractwie. Wiwat Król, Wiwat Rada Królewsko-Marszałkowska.

W trakcie uroczystości dołączyła do naszego brackiego grona Siostra Alicja Lech, która to przez naszego Hetmana Jana Świgosta pasowana została na Siostrę Bracką - gratulujemy.

Również w trakcie uroczystości intronizacyjnych, zaproszeni goście zostali wyróżnieni jubileuszowymi odznaczeniami brackimi, które wręczał osobiście Hetman Bractwa.

Oczywiście w trakcie tak zacnej uroczystości nie mogło zabraknąć zmagań strzeleckich, gdzie bracia, siostry i zaproszeni goście rywalizowali w konkurencjach strzeleckich do Tarczy Królewskiej, do Tarczy Marszałkowskiej, do Tarczy Charytatywnej oraz o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia. Poniżej linki do wyników tychże zmagań.

Tarcza KrólewskaTarcza MarszałkowskaTarcza CharytatywnaPuchar Prezydenta Miasta Bytomia

-----
źródło: BKGB
info: 2023.06.08

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz