XXI Strzelanie o Puklerz Świętego Sebastiana

wydarzenia brackie ad 2020 │►│

20-go stycznia obchodzone są imieniny Sebastiana. Wiadomym jest, że Św. Sebastian jest patronem Bractwa Kurkowych, w związku z czym w tym okresie organizowanych jest wiele imprez brackich nawiązujących do Patrona.

Nie inaczej było w Bractwie Kurkowym Miasta Wrocławia, które z tej okazji zorganizowało cykliczne, bo już .21, zawody strzeleckie o Puchar Św. Sebastiana oraz o Hełm Hetmana Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia.

18-go stycznia 2020-go roku w gościnnych progach hotelu Niezły Młyn w Cieszowie stanęli w szranki strzelcy, by o wymienione trofea zawalczyć. Konkurencja była podzielona na grupy, dla braci kurkowych i członków wspierających. W zawodach, prócz braci z Wrocławia, udział wzięli siostry i bracia reprezentujący bractwa z Tarnowskich Gór, Pszczyny i Raciborza.

Pierwsze trofeum przeznaczone jest dla członków rzeczywistych Bractwa, natomiast drugie dla członków wspierających. W strzelaniu o Puklerz wziąć mogą również zaproszeni goście - w tym roku odwiedzili nas Bracia z Tarnowskich Gór, Pszczyny oraz Raciborza.

Zgodnie z tradycją zwycięzca zawodów wyłaniany jest na podstawie wyników z dwóch konkurencji strzeleckich. Pierwsza konkurencja to strzelanie do płomienia świecy, natomiast druga konkurencja (finałowy) to strzelanie z łuku do tarczy.

Zdobywcą Puklerza Św. Sebastiana w roku AD 2020-tym został brat Lechosław Inglot, natomiast Hełm przypadł bratu Przemysławowi Penconkowi - obaj bracia są członkami Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia.

Tegoroczne obchody zakończyła msza święta odprawiona w intencji braci kurkowych.

-----
źródło: Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia
info: 2020.01.18

▲ top


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz